Školní láska - 13. kapitola

25. srpna 2013 v 14:33 | amy |  školní láska

Následovatel
pohled Novaka25. května

Seděl jsem v parku na lavičce a snažil se přijít na úkol z matematiky. Nebyl to můj nejoblíbenější předmět a vždycky jsem se při něm trápil. A protože jsem nestihl úlohu udělat včera, byl jsem nucen se tím trápil i dnes. Moc se mi to nelíbilo, ale musel jsem. Kdybych dostal další špatnou známku, moje matka by zřejmě nepřežila, že její syn si ve škole nevede stejně jako ona a její sourozenci. A ostatní moji příbuzní.

Najednou mi na můj sešit padly stíny několika osob. Poznal jsem, že se blíží ke mně. "Čau blázne!" ozvalo se z jedné strany. Těch osob přede mnou stálo aspoň 10, nebo jsem si to myslel. Jeden chlapec z té druhé strany, než se ozýval hukot, se posadit přímo vedle mě a podíval se do sešitu. "Proč se učíš i když je víkend?" Otočil jsem se k Peterovi, který v ruce držel batoh nacpaný až k prasknutí. Vedle nás dvou se usadili i další nejen členové naší pětičlenné party, ale i několik holek ze školy. Některé jsem neznal, ale všechny jsem slušně pozdravil. "Jedeme dneska na vandr do přírody, pojď taky!" Oliverův křik by uslyšel snad i hluchý.

"Promiňte kluci, ale musím dneska dodělat tenhle úkol." Všichni sice začali bučet, že jsem asi nějaký blázen, ale snažili se mě přemlouvat. "Ale no tak, pojeď," dloubnul do mě Mark. "Šprt to za sebe udělá." Ukázal na brýlatého chlapce ukrytého vedle lavičky a schovávajícího se za Samanthu, která se tam hlasitě bavila se svou novou přítelkyní Amandou. Toho, že tam obě jsou, jsem si všiml teprve teď. "Řekni že to za něj uděláš ty strašpytle," zakřičel na něj Oliver posměšně. Možná to byl člen naší party, ale bylo pravdou, že ho moji přátelé využívali akorát k tomu, aby jim pomáhal se školními povinnostmi.

Zamračil jsem se a pokrčil obočí. "Musíte ho pořád takhle využívat, chudáka?" Jenže po této větě všichni vyprskli smíchy. "A co dělat s takovým otravným prckem." Mark mi vytrhl z ruky sešit a podal ho chudákovi, který se zvedl a sáhl po popsaných listech papírů. "Ty píšeš blbosti, Novaku," nezapomněl mě upozornit. Ano, měl jsem tam hodně špatně nakreslených obrazců a špatně vypočítaných příkladů. Navíc jsem tam občas napsal nějakou větu svým rodným jazykem, čemuž můj drzý anglický spolužák nemohl rozumět.

"To byl hodně špatný nápad Marku," zaslechl jsem slabý dívčí hlas. A hned jsem poznal, z čích úst právě tato slova vyšla. Bylo mi to jasné, že Samantha nebude spokojená, když budu na tom jejich výletě společně s ní. "Tak nejeď, sama jsi říkala ať jsem jdem tak si pak nestěžuj." Velitel naší party zareagoval pohotově a donutil nás všechny k tomu, abychom se zvedli z lavičky a vyrazili do krásného slunečného dne. "Tak lidi, sejdeme se v půl na vlakovém nádraží, jo?" obrátil se na nás Oliver a poté s dalšími výletníky odešel na místo shledání.

Došlo mi, že bych si měl dojít pro svoje věci, které budou na našem víkendovém výletě potřebné. Ale když jsem pospíchal do svého bydliště, nemohlo mi uniknout, že jde někdo za mnou...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TeSs / safe-sound | Web | 25. srpna 2013 v 14:46 | Reagovat

Je to hezké a líbí se mi, že je to jedna povídka a píšeš to i s pohledu jiných lidí...
Chudák ten kluk co musela za něj dělat ten úkol -_-

2 Sarah D. | Web | 25. srpna 2013 v 21:58 | Reagovat

Moc krásné. :-D u mě by s psaním ukolů nikdo neuspěl. Nenapsala bych nic..! :D

3 myred | Web | 26. srpna 2013 v 0:42 | Reagovat

Píšeš moc hezky. :) Až budu mít víc času, přečtu si předchozí díly. :D

4 wakeupyourdreams | Web | 26. srpna 2013 v 19:29 | Reagovat

Ta holka :) úplně se v ní vidim.
Je vidět že píšeš povídky s citem a každému detailu věnuješ práci,to někdo neumí :)
Respect

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.