Shadowcrest - 2. kapitola

2. listopadu 2013 v 17:45 | amy |  shadowcrest

2. kapitolaRáno jsem se probudila ve své nové posteli, která byla přímo u okna. Právě ranní slunce, bijící do oken, mě donutilo probudit se z dlouhého spánku. Ale trvalo mi to dlouho, než jsem stačila vstát. Celé tělo mě bolelo, motala se mi hlava. Nemohla jsem si vzpomenout, co jsem včera dělala. Jako kdyby moje paměť byla smazána. Nepamatovala jsem si z posledních dní téměř nic; jenže některé, opravdu silné střepy byly zaryté opravdu hluboko.

"Dobré ráno, Akasso. Je ti dobře?" Jedna z mých spolubydlících ke mně přispěchala hned, jak zjistila, že jsem již vzhůru. "Za chvíli začínají oslavy podzimu, bude žranice. Tam nesmíme chybět!" Donutila mě k tomu, abych vstala a upravila se v nějaké pohledné stvoření. Po té šílené noci jsem vypadala jako strašák do zelí, zkrátka na mě byla hrůza pohledět. Nejdříve jsem musela udělat něco se svými vlasy. S jejich délkou s nimi nešlo nijak zvlášť pracovat, proto jsem je nechala pouze volně. Jemně jsem se nalíčila, jako bylo mým zvykem i takhle běžně do školy, kam jsem chodila mezi normální lidi. Navíc například moje oči žádné doupravování nepotřebovaly. Myslela jsem si, že ta osoba s do daleka zářícíma smaragdovýma očima snad vůbec nejsem já.

Do pokoje se přiřítila i druhá spolubydlící. Pouze v pyžamu a s rozcuchanými vlasy opět zalehla do své postele v rohu místnosti. Blondýnka ji nechala být, zřejmě ani nestála o to, aby se s námi Celoa vydala na podzimní slavnosti. "Wow, tobě to sekne. Chtěla bych mít tvoje oči," povídala, když se přehrabovala svými kousky v šatníku. Oblékla na sebe dlouhé šaty, já jsem si naopak vzala kalhoty ve fialové barvě, ve kterých jsem se cítila pohodlněji. Svůj oděv na slavnost jsem doplnila šedou tunikou a doplňky v zelené barvě, právě podle rad mé spolubydlící. Sama jsem se totiž v módě nijak zvlášť neorientovala a neznala jsem, co se teď nosí, co se k sobě hodí a podobně. Nebyla jsem módní maniak, jako většina ostatních dívek.

Jakmile jsme byly připraveny, mohly jsme vyrazit. Všude kolem nás visely různé ozdoby vytvořené z podzimního listí; v adimentské chaloupce to v tu chvíli vypadalo jako někde venku. "Dobré ráno!" zdravily všechny příchozí do jídelny ženy oblečené do krásných šatů vytvořených pouze z přírodních materiálů. Ozdoba v podobě krásně aranžovaného barevného listí zářila i v jídelně. Na stolech bylo připraveno všechno jídlo, přímo připravené pro všechny osadníky v chatce. Společně s Tamare jsme se usadili na židle, které byly ještě volné a dívaly se na představení, které se odehrávalo na ploše před stoly. Zatímco jim pozvolna Maribel donášela požadované nápoje a zákusky, oni zvědavě sledovali divadelní hru, ve které nechybělo napětí, ale ani vtipné scénky, které dokázaly celé publikum rozesmát.

Právě v jedné z takových chvil, kdy se všichni diváci opravdu bavili, vstoupil do místnosti ředitel. "Ticho!" nařídil. Herci na jevišti přestali hrát a místo toho zaujatě poslouchali právě příchozího ředitele, stejně jako většina všech lidí v místnosti. "Budeme nuceni opustit naši chalupu," začal. "Dozvěděl jsem se, že zlí pánové již plánují, jak nás zničit. Nejlepší obranou proti jejich útokům je se ukrýt v Shadowcrestu." Odmlčel se a podíval se do země. Situace byla pro něj opravdu těžká a právě na něm leží celý osud chaloupky. "Ani tam ale není bezpečno, sledují nás, vědí, kam jdeme, budou nás následovat. Oni se chtějí dostat k moci nad celým adimentským světem. Musíme se spojit s ostatními velkými středisky. Útočníci jsou neznámí, využívají zlých kouzel k jejich krytí. Myslím si, že jsme v troskách. Musíme je odhalit a porazit. Musíme v těchto časech stát při sobě a doufat v jejich úspěšné překonání. Ve čtvrtek se přemístíme do Shadowcrestu. Buďte prosím všichni připraveni u stájí."

Nikdo toho večera nepromluvil, ani nikdo neměl pomyšlení na tuny připraveného jídla. Situace byla vážná. Všichni mocně přemýšleli, jak vše zachránit. Nikoho však nenapadal nápad, který by se dal uskutečnit. Přesto se ale ve čtvrtek všichni sešli s novou nadějí v lepší zítřky...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kerr Knock | Web | 2. listopadu 2013 v 17:50 | Reagovat

No teda, to se ti fakt povedlo:) Ty jména jsou úplně úžasná a neotřelá:) Celý ten příběh.. Umíš psát fakt skvěle, těším se na další díly:)

2 TeSs / safe-sound | Web | 2. listopadu 2013 v 21:23 | Reagovat

Je to fakt napínavé hlavně teď ke konci. Doufám, že to dopadne dobře a nemůžu se dočkat dalšího dílu jak to bude pokračovat a jestli je zničí nebo ne...

3 Chica con sueños | Web | 3. listopadu 2013 v 17:41 | Reagovat

wow, vypadá to perfektně! skvěle popisuješ různé situace :)

4 Lillyan. | Web | 3. listopadu 2013 v 18:25 | Reagovat

Krása, už čekám na další díl, co se z toho vyklube. Tohle je tak trošku napínavý. :DD ) Jméno Akassa neznám, ale mě se líbí:). Musím si přečíst i první část, ať mi to dává smysl. S tou novou postelí a tak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.