Školní láska - 23. kapitola

10. listopadu 2013 v 18:54 | . |  školní láska

První opravdová schůzka (2. část)
pohled Amy17. června

V tu chvíli jsem vůbec netušila, co si mám myslet. Nikdy jsem s ničím podobným neměla zkušenosti, byla jsem šedá myška, které si nikdy žádný kluk nevšiml. Nebyla jsem ničím výrazná, neměla jsem, čím bych je okouzlila. Nechápala jsem, proč o mě začal najednou Oliver jevit takový zájem, když to ještě před rokem bylo přesně naopak. Byla jsem sice ráda, že se to změnilo, stejně jsem tomu ale nemohla uvěřit. Z té dívky, které se nechávala šikanovat jsem se změnila v dívku, stejnou jako všechny ostatní.

"Amy, vnímáš?" vyrušil mě Oliverův hlas. Nechala jsem své myšlenky volně plynou a podívala se na něj. "Promiň, zamyslela jsem se." Mluvila jsem pravdu. Často, když se zamyslím (nebo začtu, to je pak ještě těžší mě probudit), nevnímám okolní svět. "Taky tě mám ráda, Olivere. Ale přijde mi to... divné." Chlapec se zatvářil podiveně. Jemu asi na tom nic divného nepřišlo. On byl zvyklý tohle holkám říkat. Vsadila bych se, že jich už měl opravdu hodně. "Co by mělo být divného?" Poděkoval servírce, která nám konečně přinesla objednané jídlo. "No... nevím. Když si vzpomenu..."

"Vím, že je to těžké, ale musíš zapomenout na minulost. Žijeme přítomností," řekl a pustil se do jídla. Chvíli jsem sledovala, jak zápasí s hůlkami, že jsem se musela držet, abych se nezačala smát, a následně jsem vzala lžíci a začala polykat výbornou zeleninovou polévku. Kvůli přísnému režimu jsem si mohla dovolit pouze takové pokrmy. Že bych se cpala hamburgery ve fastfoodech, to neexistovalo. Jednou za čas by možná taková malá neřest nebyla špatná, ale musela jsem dbát na své zdraví.

Oliver položil hůlky a podíval se po mě. "Chutnalo?" Přikývla jsem. Nebyla jsem taková jídla zvyklá jíst denně, kdysi jsme si to sice doma dělali často, ale stejně mi to opět zachutnalo. "Myslím si, že bychom se mohli jít teď projít. Venku je krásně a můžeme si sednout tamhle v parku." Ukázala jsem na pečlivě udržovaný park naproti restauraci, kde již teď sedělo několik párů a vyhřívalo se na sluníčku. "Ehm... jasně." Jakmile přiskočila servírka, vytáhl z peněženky a zaplatil za nás oba několika papírovými bankovkami. Zvedl se a chytl mě za ruku. Vytáhla jsem se po chvíli sezení opět na své nohy a nechala se jím zatáhnout až do parku. Procházeli jsme se volně po kusu zeleně v tak obrovském městě, jako je Londýn, a povídali si při tom. Dozvídala jsem se o Oliverovi mnoho věcí, které jsem ani netušila. Nacházela jsem jeho slabiny, ale i silné stránky. Zjistila jsem, že máme spoustu společných zájmů, že si rozumíme. A možná jsem si začala uvědomovat... že ho mám opravdu ráda?

"Co plánuješ dělat o prázdninách?" zeptal se Oliver. Je pravda, že se prázdniny už kvapem blížily a do konce školního roku zbývalo jen několik dní. "Pojedu na dva týdny za babičkou do Španělska a chtěla jsem jet do Skotska... nechtěl bys jet se mnou?" nabídla jsem mu a čekala, jak on zareaguje. "No... možná by to místo věznění se ségrou nebylo tak hrozné." Kývl a usmál se. "Tak dobře, domluveno!"

Okamžitě k nám přiběhl Mark. Netuším, jak se tam vzal, ale jistě mu Oliver o našem setkání nezapomněl povědět a to by nebyl Mark, kdyby na nás nikde nečíhal. Ten si totiž nemohl nechat nic uniknout, byla to taková chlapecká drbna. "Kam se jede?" zeptal se, jakmile se k nám připojil. Chlapec s růžovými vlasy se obrátil na mě a já stroze odpověděla; "jedeme na výlet do Španělska," podívala jsem se na Olivera, "že ano?" Mark se zasmál. "Tak to my všichni jedem taky!"

"To bude párty!" zasmál se Oliver a všichni jsme se společně vydali slavit se všemi z naší party. Nakonec jsme se opravdu, na začátku července, vydávali společně přes moře až do slunného Španělska...
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TeSs / safe-sound | Web | 10. listopadu 2013 v 19:35 | Reagovat

Jé další kapitola Školní lásky :) Ani jsem nečekala, že ještě nějaká kapitola bude, ale jsem ráda, že jsem si počkala, protože to stojí za to :3 Je to krásný a promyšlený a ty detaily... No nemůžu se dočkat dalšího dílu snad bude jako tento

2 unfounded. | Web | 10. listopadu 2013 v 19:39 | Reagovat

skvělá část).. zítra budu doma, takže si přečtu i předešlé kapitoly :) psaní ti jde fakt skvěle, měla by ses tomu věnovat co nejčastěji :)..

3 cami-pinkee | Web | 10. listopadu 2013 v 20:52 | Reagovat

Milujem čítať takéto príbehy ^_^

4 Therese | Web | 12. listopadu 2013 v 17:08 | Reagovat

Jseš skvělá slečna spisovatelka :)!! Už se těším na tvé další článečky. :)

5 Saráha | Web | 13. listopadu 2013 v 21:29 | Reagovat

Úžasný, opravdu krásné. :) Nádherně píšeš. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.